Воскресенье, 21 Июнь 2015

Передача PaPaYa №39

Новости

Новости партнеров

Кризис трехлетнего возраста: бороться или мириться...

Ваш малыш, еще вчера такой послушный и покладистый, вдруг начинает вести себя необычно.Подробнее (http://www.prostobaby.com.ua/zdorove/psihologiya/stati/krizis_trehletnego_vozrasta_borotsya_ili_miritsya)

Боремся с лактостазом: памятка кормящей маме...

Грудное вскармливание – чудесный период единения мамы и малыша. Но это замечательное время бывает омрачено различными проблемами с молочной железой,...

Дородовое воспитание: ждем и обучаем

Дородовое воспитание: ждем и обучаем...

Во время беременности будущего малыша можно не только любить, ждать, общаться с ним и всячески оберегать – его, как бы...

Главная Новости

Замок Нойшванштайн

Опубликовано: 23.10.2018

Замок Нойшванштайн - один з найбільш відвідуваних туристичних об'єктів Німеччини та найпопулярніший замок Європи. Замок був побудований у 1869-1886 роках королем Баварії Людвігом II, який отримав у народі прізвисько "казковий король" через красу побудованих ним замків. Будівництво було зупинено у 1886 році з причини арешту короля й оголошення його душевнохворим. 11 червня у Нойшванштайні, де він проживав уже декілька років, були зачитані пункти обвинувачення. Першим пунктом було те, що Людвіг II побудувув надмірну кількість "нікому не потрібних" замків, витративши величезну кількість грошей з державної скарбниці. Крім того, його звинуватили в гомосексуалізмі. 14 червня за нез'ясованих обставин король був знайдений мертвим у воді Штарнберзького озера.

Сьогодні подивитися на "нікому не потрібний" замок щорічно приїжджає понад 1,4 мільйони туристів. Правда, в цьому є і певний недолік: якщо ви не хочете йти до замку пішки, вам доведеться стояти в довгій черзі охочих проїхати нагору на автобусі.

Місце для будівництва було вибране ідеально. Але за замком потрібно регулярно дивитися та відстежувати рухи в районі фундаменту, періодично зміцнюючи прямовисні скелясті стіни. Через це замок часто буває на реконструкції, тому перед відвідуванням подивіться вебкамеру .

При зведенні замку використовувалися найсучасніші на той час технології. В будівництві була задіяна передова техніка. Наприклад, щоб полегшити транспортування матеріалів на будівельний майданчик, у його західній частині був побудований паровий кран. Для тих же цілей використовувалися локомобілі - пересувні парові двигуни, прототипи автомобілів. За них відповідала "Баварська ревізійна комісія з парових котлів". Крім того, останні досягнення техніки були встановлені й у самій будівлі, будучи невидимими для глядача. Серед них - водопровід на кожному поверсі, центральне парове опалення, електрична система телефонів і т.д. Все це функціонувало ще за життя Людвіга II й забезпечувало комфортне перебування короля в замку.

Справжнім "замком" Нойшванштайн ніколи не був, оскільки оборонної функції не ніс. Це просто неймовірно красива примха короля. Незважаючи на те, що зовні він виглядає закінченим, через зупинку робіт у 1886 році багато чого не вдалося закінчити. Наприклад, не була побудована головна башта замку з церквою висотою 90 м, яка повинна була підніматися над усіма будівлями. Якщо ви потрапите на екскурсію, то побачите, що вам покажуть буквально декілька кімнат з 360, в інших просто не проводився ремонт. Можливо, якби король регулярно не переглядав проект на догоду своїм видінням, то зараз ми б побачили трохи інший Нойшванштайн.

Одна з кімнат викличе здивування у будь-якого відвідувача. Це штучна печера всередині замку.

Замок сплячої красуні у Діснейленді побудований за мотивами Нойшванштайна, яким надихнувся Уолт Дісней.

Основна причина популярності замку серед туристів - його приголомшлива фотогенічність. Піднімаючись по схилах прилеглих гір, ви можете знайти сотні різних ракурсів для зйомки. Основний оглядовий майданчик - міст Маріенбрюке, куди автобуси і привозять усіх туристів. Униз ми спустилися по іншій стежці, куди можна вийти, звернувши направо (або наліво, якщо йти з замку) на сходи, що ведуть униз, трохи не доходячи до замку. Ця стежка дуже гарна й малолюдна, проходить між скелями й водоспадами.

Біля Нойшванштайну є й інший замок - Хоеншвангау, побудований у 1832-1836 роках батьком Людвіга II, Максимілліаном II Баварським. Замок красивий і будь він у будь-якому іншому місці Німеччини, то став би популярним. Але всім зрозуміло, що вибере масовий турист, перебуваючи між двома замками.

Як дістатися: Спочатку електричкою до Füssen, з Мюнхена їхати близько 2 годин з пересадкою. Потім автобусом №78 до замку, зупинка Hohenschwangau, Schwangau (Schlösser). При виході з електрички не ловіть гав, на автобус підуть усі.
rss