Воскресенье, 21 Июнь 2015

Передача PaPaYa №39

Новости

Новости партнеров

Кризис трехлетнего возраста: бороться или мириться...

Ваш малыш, еще вчера такой послушный и покладистый, вдруг начинает вести себя необычно.Подробнее (http://www.prostobaby.com.ua/zdorove/psihologiya/stati/krizis_trehletnego_vozrasta_borotsya_ili_miritsya)

Боремся с лактостазом: памятка кормящей маме...

Грудное вскармливание – чудесный период единения мамы и малыша. Но это замечательное время бывает омрачено различными проблемами с молочной железой,...

Дородовое воспитание: ждем и обучаем

Дородовое воспитание: ждем и обучаем...

Во время беременности будущего малыша можно не только любить, ждать, общаться с ним и всячески оберегать – его, как бы...

Главная Новости

Головні світові новини за 8 жовтня

Опубликовано: 23.10.2018

Китай і США все ближче до лобового зіткнення, Путіну на ДН побажали потрапити до в’язниці, а в Туреччині та Болгарії вбили по журналісту, пише   в блозі НВ   Іван Яковина.

1. Володимира Путіна, якому в неділю виповнилося 66 років, дуже весело привітали в його рідному місті – Санкт-Петербурзі. Місцеві активісти пройшлися по вулиці з транспарантом “Довгих років в’язниці” і запаленими фаєрами. Місцеві жителі реагували на вітальну процесію вельми доброзичливо, незадоволеною залишилася тільки поліція. Четверо затримані, мабуть їм дадуть по 15 діб. Ну а в цілому – добре, що думка про необхідність відправки Путіна під суд поступово опановує розумами його співгромадян. Я майже не сумніваюся, що так воно і буде кінець кінцем.

2. Причиною відсторонення Путіна від влади і суду над ним, найімовірніше, буде сильне невдоволення діями президента з боку його ж оточення. Зараз путінські бояри кожен день втрачають мільйони і мільярди через нав’язливе і незрозуміле бажання царя буцатися із Заходом і нападати на сусідні країни. З останніх новин: Олег Дерипаска, чия компанія “Русал” ледь не пішла на дно через американські санкції, днями втратив і свою нерухомість у США вартістю близько 50 мільйонів доларів. В рамках санкцій проти російських олігархів всі активи Дерипаски у США були заморожені. Тепер він їх навіть продати не може. Думаю, це навряд чи підвищить градус його любові до Путіна, який і влаштував олігархові таке життя.

3. Російське МЗС тим часом мляво намагається відбрехатися від все нових звинувачень у спробах здійснювати кримінальні злочини на Заході. Сьогодні Сергій Лавров заявив, що четверо співробітників ГРУ, яких навесні затримали у Нідерландах, ніякі не шпигуни, а звичайні люди, які “просто мимо проходили”. Чому у цих “туристів” виявилися валізи зі шпигунською електронікою, чому всі четверо працюють за адресою, де сидять “кібервійська РФ” і чому живуть в казармах міністерства оборони РФ, Лавров розповідати не став. Загалом, зрозуміло: тут складно придумати адекватну відмазку.

4. Китай поступово приміряє на себе мундир головного світового жандарма, який в недалекому майбутньому прийде на місце США, і не буде ні в чому себе обмежувати на світовій арені. Пекін зізнався в арешті вже колишнього керівника Інтерполу Меня Хунвея, який кудись пропав під час поїздки на батьківщину – в КНР. Китайський уряд звинуватив його у хабарництві та інших злочинах. Оскільки вирватися з пазурів китайської правоохоронної системи у пана Меня шансів нуль, в Інтерполі йому вже знайшли заміну – південнокорейця Кім Чен Яна. Міжнародна поліцейська організація навіть особливо не протестує проти дій Китаю, розуміючи, що марно.

Читайте также:

Россия не против обменять Сенцова на троих россиян в США – росСМИ

5. Ще більш похмура історія з цієї ж серії сталася в турецькому Стамбулі. Відомий саудівський опозиційний журналіст, автор The Washington Post Джамаль Хашкаджі зник 2 жовтня. Востаннє його бачили, коли він заходив у саудівське консульство. Після цього він зник. Турецька поліція попросила у Ер-Ріяда дозволу обшукати консульство, але отримала відмову. Друзі та близькі журналіста вважають, що на території дипломатичного представництва його вбили, розрізали на шматки і вивезли геть. (Друга версія – таємно вивезли до Саудівської Аравії). Відомо, що в день ймовірного вбивства з консульства виїжджали кілька машин з тонованим склом, а зі стамбульського аеропорту вилетіли як мінімум два саудівських літаки. Ця історія для саудитів могла б закінчитися погано, якби Туреччина сама не викрадала своїх опозиціонерів з інших країн, а також якби при владі у США був Дональд Трамп, а людина, яка поважає свободу слова. Зараз же треба визнати, що цілком ймовірне вбивство журналіста залишиться зовсім безкарним.

Читайте также:

Стало відомо дату та місце зустрічі Путіна із Трампом

6. Ще одну нашу колегу днями жорстоко вбили в Болгарії. Вікторія Маринова, якій було лише 30 років, займалася розслідуванням крадіжки грошей Євросоюзу, що виділяються Болгарії на розвиток інфраструктури та економіки. Поліція, правда, каже, що мова поки що йде лише про зґвалтування і вбивство. Інформації про зв’язок злочину з журналістською діяльністю Маринової немає. Але я ось щось майже не сумніваюся, що вбили її саме за антикорупційну діяльність. Хочу висловити найглибші співчуття рідним, близьким і колегам вбитої. Крім того, сподіваюся, що поліція все-таки знайде і виконавців, і замовників. Від цього багато в чому залежить майбутнє Болгарії.

7. У сусідній Румунії, де жирні і слизькі корупціонери також ведуть нещадну війну проти цивільних розслідувачів, активістів і журналістів, сьогодні відбулася досить цікава подія з іншої опери. Через низьку явку виборців там не відбувся референдум про заборону одностатевих шлюбів. Ініціатори плебісциту сподівалися мобілізувати темні й відсталі шари населення, щоб ті висловили своє рішуче “ні” таким шлюбам. Але, як з’ясувалося, румуни виявилися набагато більш просунутим народом. Вони просто показали, що стосунки інших людей їх не стосуються, в чуже ліжко лізти нічого, а в цілому їм ця тема просто нецікава. Відповідно, ніякої заборони на одностатеві шлюби в Румунії не введено.

Читайте также:

Неужели построят стену: Польша шокировала заявлением

8. Сусідня з Румунією Угорщина сьогодні оголосила про готовність повоювати з Францією. Не в буквальному, звичайно, сенсі, а в ціннісному. Будапешт дав зрозуміти, що приймає виклик Парижа, де міністр у справах Європи Наталі Луазо оголосила про початок “історичної битви проти європейських радикалів”. Відомий нам Петер Сійярто висловився в тому дусі, що через наплив мігрантів Франція сама летить у пекло, чому він заважати не має наміру, але ось Угорщина захищатиме свої кордони і культуру. Нагадаю, розбіжності між західною і східною Європою в ЄС пов’язані з тим, що Захід закликає до ЄС мігрантів з Африки та Азії, але розміщувати їх хоче не тільки у себе, а й на східному фланзі Євросоюзу. Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина цьому зовсім не раді. А в Болгарію і Румунію мігранти і самі їхати не хочуть – їм там недостатньо багато і спокійно.

9. “Ми закриємо аеропорти, як раніше закрили морські порти. Якщо хтось в Берліні або Брюсселі думає спихнути в Італію десятки мігрантів на недозволених чартерних рейсах, то нехай знає, що немає жодного готового прийняти їх аеропорту! І не буде!”. Це офіційна заява міністра закордонних справ Італії Маттео Сальвіні, який злетів, коли почув, що німці планують відправляти на Аппеніни літаки з нелегалами, які проникли в ЄС через італійський кордон. Німеччина дуже хоче спихнути кому-небудь хоча б частину вже прибулих туди біженців, але соромиться висилати їх в рідні країни. З точки зору Берліна, Італія – ​​ідеальний варіант: там з біженців не робитимуть рабів і шашлик, але в той же час, вони будуть досить далеко від самої Німеччини. Але ось італійцям такий підхід зовсім не подобається, назріває ще один конфлікт.

10. Туреччина сьогодні оголосила про повне припинення співпраці з МВФ. Президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що не має потреби ні у фінансовій, ні в технічній підтримці з боку Фонду. Він пішов на цей крок, не дивлячись на досить непросте макроекономічне і фінансове становище своєї країни, яка балансує на межі дефолту. Ердоган останнім часом сильно посварився зі США і почав пояснювати провали своєї політики підступами темних сил і теоріями змови. Ймовірно, з цим і пов’язане його небажання співпрацювати з Фондом – улюбленим опудалом любителів страшилок про “світову змову”.

11. У Бразилії пройшов перший тур виборів президента, за підсумками якого переконливу перемогу здобув місцевий аналог Дональда Трампа – кандидат від ультраправої партії Жаір Болсонару. Він набрав 46 відсотків голосів, а його найближчий суперник – кандидат від лівої Партії трудящих Фернанду Аддада – майже 30 відсотків. Болсонару обіцяє навести в найбільшій країні Південної Америки залізний порядок, встановити диктатуру, “розібратися” з геями, чорношкірими та індіанцями і головне – подолати корупцію. Дуже сумна тенденція – знову перемагає бовдур, що пропонує прості відповіді на складні запитання. Ймовірно, після другого туру він і стане президентом. Дуже співчуваю бразильцям.

12. Ну і останнє на сьогодні. Держсекретар США Майк Пенс прилетів на переговри в Пекін, де йому влаштували “крижаний прийом”, якщо вірити агентству Reuters. Китайців дико дратують всі нові торговельні обмеження, що вводяться Вашингтоном, посилення співпраці між США і Тайванем, а також військова активність американців в Південно-Китайському морі, яке КНР вважає повністю своїм. У США теж є до КНР претензії, що стосуються порушень прав інтелектуальної власності, масованого промислового шпигунства і постійних зломів американських комп’ютерних мереж китайськими товаришами. Відносини двох країн стають все гіршими, що, можливо, виллється в дуже серйозне протистояння між ними вже в найближчий час.

 

rss