Воскресенье, 21 Июнь 2015

Передача PaPaYa №39

Новости

Киви - витаминная бомба
Киви содержит полезные вещества, которые активно стимулируют и быстро «поднимают» организм Врачи по праву считают киви настоящей витаминной бомбой, поскольку в нем содержится очень много полезных компонентов.

Витамин Д в таблетках для мужчин — обзор препаратов
Главная задача витамина Д — это сотрудничество с кальцием для построения костной ткани. Делает это витамин по средствам улучшения всасываемости кальция и фосфора в кишечнике, увеличения их уровня. В мужском

Витамины в спортивном питании
20 июня 2018 г. Что такое витамины ? Витамины – это вещества, которые производятся из витаминсодержащего сырья (как растительного, так и животного происхождения), а также вещества, созданные искусственно

Симптомы авитаминоза, причины и лечение


Витамины для стройности


Как сберечь витамины в ягодах?
Каждый знает, что ягоды являются природным источником витаминов – дары природы содержат богатую гамму полезных элементов. Как сберечь витамины в ягодах? Сайт mir-yagod.ru даст ряд ценных рекомендаций.

Самые полезные зимой витамины для организма
       С наступлением холодов, а зима в наших широтах в последние годы наступает рано, организм человека нуждается в дополнительных источниках витаминов и минеральных веществ. С ветрами,

Витамины для ногтей — чтобы ручки выглядели красиво!
Ухоженные руки – эти визитная карточка каждого человека, но, к сожалению, не всегда наши ручки выглядят идеально: морозы, несбалансированное питание и лень дают о себе знать. Но если за кожей мы еще хоть

Витамины для роста детям
Еще нужно учитывать и такой момент: если родители имеют средние показатели роста (160 – 175 см), то ожидать в семье будущего баскетболиста вряд ли разумно. Показатель роста ребенка заложен генетически

Какие витамины жизненно необходимы - Центр Космоэнергетики и Рэйки ИСИДА
Давно известно, что без витаминов нормальная жизнедеятельность человеческого организма невозможна. Какие же витамины и в каких количествах человеку необходимо получать ежедневно? Витамин А (аксерофтол,

Новости партнеров

Кризис трехлетнего возраста: бороться или мириться...

Ваш малыш, еще вчера такой послушный и покладистый, вдруг начинает вести себя необычно.Подробнее (http://www.prostobaby.com.ua/zdorove/psihologiya/stati/krizis_trehletnego_vozrasta_borotsya_ili_miritsya)

Боремся с лактостазом: памятка кормящей маме...

Грудное вскармливание – чудесный период единения мамы и малыша. Но это замечательное время бывает омрачено различными проблемами с молочной железой,...

Дородовое воспитание: ждем и обучаем

Дородовое воспитание: ждем и обучаем...

Во время беременности будущего малыша можно не только любить, ждать, общаться с ним и всячески оберегать – его, как бы...

Підгірці, Львівщина. Замок, привид, Костел Святого Йосипа |

Опубликовано: 07.01.2019

видео Підгірці, Львівщина. Замок, привид, Костел Святого Йосипа |

Підгорецький замок – палац, який поєднує красу та міць віків

Підгорецький замок, Львівщина.


Остап Попович, с. Підгірці Львівщина

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Він є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.


"Золота підкова Львівщини" - Підгорецький замок - Львів І Україна вражає

Замок розташований на краю рівнинного плато на одному з відрогів Вороняків (частина Подільської височини), на висоті 399 м над рівнем моря, неподалік від долини верхів’їв річки Стир. Має форму квадрата, сторона якого дорівнює приблизно 100 метрів. На рогах замку розташовані п’ятикутні бастіони. Між внутрішньою і зовнішньою стінами – влаштовано каземати. Вимощена гладкими кам’яними плитами покрівля казематів утворює тераси, огороджені балюстрадами. Ці тераси, очевидно, використовувались для прогулянок, а в разі військової потреби — для розміщення гармат. Вістря бастіонів увінчують витесані з каменя-пісковику витончені сторожові вежі-кавальєри. Зі сходу, півдня і заходу замок оперізує смуга оборонних укріплень, важливими елементами якої є глибокий, облицьований каменем рів і земляні вали.

Привид Підгорецького замку.

Ніч. Підвал, де свого часу, наприкінці 18-го століття, проводив свої алхімічні досліди один із попередніх власників Підгорецького замку Северин Жевуський. Напівтемрява, в якій тьмяно відсвічують кілька електричних лампочок. Десь у глибині підземної галереї з’являється неясний, мінливий фіолетово-синій обрис чогось незрозумілого… Більшість свідків твердять про жіночу фігуру в білому одязі – це нібито ніяк не знайде спокою таємно вбита старим ревнивим графом Вацлавом Жевуським на 40 років молодша за нього його дружина Марія:

“Дiтей у Жевуських не було. Що не день — то все бiльше й бiльше присiкувався граф до своєї молодої дружини. То вважав, що вона втiкає до парку на зустрiч з невiдомим лицарем у чорному, який невiдь звiдки приїжджає на бiлому рисаку, то йому примарювалося, що Марушка закохалася у мiсцевого холопа. Ревнощi старого перейшли будь-якi межi. Граф, уже нiкого не соромлячись, ходив за Марушкою тiнню, випрошуючи, наче жебрак, кохання.

Одного ранку, як стверджує легенда — у п’ятницю тринадцятого, графиня не вийшла у свiй улюбленний сад на прогулянку. Відтоді її нiхто не бачив. Округою поповзли недобрi чутки: одні казали, що граф убив дружину, іншi уточнювали: замурував у стiні замку живцем, бо чули звiдти стогін…”

(Світлана Мартинець. На вас чекає Біла пані // Україна Молода, № 110, 14.06.2008).

Костел Святого Йосипа в Підгірцях.

Костел святого Йосипа — пам’ятка християнської сакральної архітектури XVIII століття в селі Підгірці Бродівського району на Львівщині. Збудований у формі барокової ротонди на замовлення Вацлава Пйотра Жевуського як родова усипальниця. Будівництво тривало з 1752 по 1766 роки під керівництвом надвірного архітектора Жевуських Карла (Кароля) Романуса. Розписом інтер’єру займався художник Лукаш Смуглевич разом із сином Антонієм. Після них розпис продовжили чотири майстри з Жовкви – Дем’ян, Войцех, Константин та Микола – і двоє львів’ян, Гургелевич та Витанецький.

Головний фасад будівлі прикрашений портиком з 14 колон коринфського ордера. Також тут були встановлені 8 скульптур святих роботи Себастьяна Фесінгера і Жозефа (Юзефа, Йозефа) Лебласа. Дерев’яні предмети (розп’яття, капітелі пілястр, амвон з рокайлевим орнаментом, табернакул, сповідальниці (“конфесьйонали”), лавки, рамки ікон, свічники, внутрішній балкон) виготовив майстер Марцін Твардовський з Микулинців, двері — Амброзій Пньовський з Олеська.

1944 року купол храму, північно-східну стіну та одну зі статуй було пошкоджено артилерійським снарядом, з того часу статуй тільки сім. 1945 року костел було закрито.

У 1976–1979 роках костел було відреставровано під керівництвом архітектора Ігоря Старосольського. Зараз храм реставрують знову, разом із замком.

2013 року костел перейшов у спадок парафії священномученика Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ.

Храм замикає давню перспективу-дорогу, прокладену вздовж південної осі барокового ансамблю ще за часів Жевуських. З боків 300-метрової алеї стоять скульптури святого Йосипа і Богоматері з маленьким Ісусом на руках, встановлені у XVIII столітті . Колись обабіч дороги рясно росли дерева, вистрижені стіною, що видно на архівних фото. В кінці цього зеленого коридору й височів костел. Зараз костел з’єднаний з Підгорецьким замком ґрунтовою дорогою загального користування.

Львів. Солодка модель Підгорецького замку. Вітрина крамниці.

Ця солодка модель Підгорецького замку (він же Палац у Підгірцях), виставлена в одній із крамничних вітрин Львова, створена в одній із львівських кулінарних майстерень. Якщо вірити доданій пояснювальній табличці, на виготовлення цього шедевру пішло “7 кг тіста, 10 літрів глазуру, 1 кг цукрової маси та три тижні роботи”…

rss