Воскресенье, 21 Июнь 2015

Передача PaPaYa №39

Новости

Новости партнеров

Кризис трехлетнего возраста: бороться или мириться...

Ваш малыш, еще вчера такой послушный и покладистый, вдруг начинает вести себя необычно.Подробнее (http://www.prostobaby.com.ua/zdorove/psihologiya/stati/krizis_trehletnego_vozrasta_borotsya_ili_miritsya)

Боремся с лактостазом: памятка кормящей маме...

Грудное вскармливание – чудесный период единения мамы и малыша. Но это замечательное время бывает омрачено различными проблемами с молочной железой,...

Дородовое воспитание: ждем и обучаем

Дородовое воспитание: ждем и обучаем...

Во время беременности будущего малыша можно не только любить, ждать, общаться с ним и всячески оберегать – его, как бы...

Главная Новости

«Боргова розписка: гарантія чи фікція?»

Опубликовано: 10.01.2019

видео «Боргова розписка: гарантія чи фікція?»

БОРГОВА РОЗПИСКА

Розписка сама по собі не є договором (!)- це лише підтвердження такого договору, який був укладений між сторонами



Боргова розписка та боргові зобов’язання – є одними з найдавніших правочинів, які укладаються між людьми. Суть таких зобов’язань полягає в тому, що одна людина дає, наприклад, гроші на певний час оплатно або безоплатно іншій людині, а друга  в свою чергу зобов’язується повернути відповідні гроші з відсотками чи без таких.


Про закони. Випуск №63. Боргова розписка

В законодавстві такий договір отримав назву договору позики. Боргова розписка  є, так би мовити, гарантією договору позики, його підтвердженням.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Як правило, головною проблемою таких договорів є неповернення грошей та неможливість доказати укладення такого правочину між людьми. Часто виникненню такої ситуації передує довірливість і вина особи, яка позичає гроші (позикодавця).

Щоб захистити себе від подібного роду неприємних ситуацій потрібно укладати такий договір в письмовій формі та на підтвердження його укладання видавати розписку.

Але законодавець надав можливість сторонам укладати договір позики і в усній формі, при якому, особливо доцільно видавати розписку на підтвердження його умов і взагалі факту укладання.

Тут треба наголосити, що боргова розписка сама по собі НЕ є договором (!)  – це лише підтвердження такого договору, який був укладений між сторонами.

Законодавство України, а саме Цивільний кодекс, встановлює обов’язкову письмову форму правочину(договору) в тому випадку, коли сума позики не менш як у 10 разів вища, ніж розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, – незалежно від суми. Тобто, письмова форма договору обов’язкова, коли позика перевищує 170 гривень і коли гроші позичає юридична особа.

За бажанням сторін такий договір може бути посвідчений нотаріусом.

Важливо указати також і те, що законодавець, в ЦК зазначив, що недодержання письмової форми договору не є підставою для недійсності договору (ч. 1 ст. 215 ЦК). Але в той же час вказав, що у разі, коли укладення договору в письмовій форму обов’язкове, судове рішення не може бути обгрунтовано свідченнями свідків для підтвердження факту, що гроші або речі дійсно не були отримані позичальником від особи, що позичає гроші(позикодавця) або були отримані в меншій кількості, ніж передбачено договором.

Тому навіть наявність свідків у випадку, коли договір повинен укладатись у письмовій формі ( в нашому випадку за договором позики при позиці більше ніж на 170 гривень) не допоможе доказати укладення усного договору позики без розписки.

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

Тому в загальному розумінні боргова розписка  це письмовий документ, який засвідчує факт укладення договору позики і зобов’язання отримувача грошей(речей)-позичальника повернути їх та сплатити або не сплачувати відсотки за договором.

Із вищесказаного виходить, що укладання розписки- це убезпечення себе від неповернення боргу, це гарантія виконання зобов’язання з боку особи, яка  отримує позику.

rss